نکات ایمنی که در هنگام باربری باید رعایت کنید

نکات ایمنی که در هنگام باربری باید رعایت کنید

از مهم ترین مواردی که باید در هنگام حمل اثاثیه منزل به آن توجه کنید، رعایت نکات ایمنی در هنگام باربری می باشد. در نظر گرفتن نکات ایمنی در هنگام باربری می تواند از خسارت های سنگینی که ممکن است در هنگام جابجایی و حمل لوازم خانگی رخ دهد، جلوگیری می کند. از جمله این وسایل می توان به لوازم صوتی و تصویری یا لوازم چینی اشاره نمود. بهتر است در هنگام حمل این لوازم، حساسیت بیشتری را خرج کنید. رعایت نکته ایمنی در هنگام باربری یکی از مهم ترین مراحل اسباب کشی است که از خسارت های مالی جلوگیری می کند.

مهم ترین نکته ایمنی در هنگام باربری
اولین نکته ایمنی در هنگام باربری لوازم حساس و الکتریکی بخصوص لوازمی مانند یخچال و تلویزیون که جزء وسایل گران قیمت و تقریبا سنگین محسوب می شوند، استفاده از کارتن های 5 لایه و ضخیم می باشد. همچنین بهتر است از پلاستیک هوادار در کناره این لوازم در جعبه آن ها استفاده شود. کارتن های 5 لایه جزء بهترین کارتن های ضخیم در هنگام باربری محسوب می شوند و این وسایل را از ضرباتی را که ممکن است در هنگام باربری به آن ها وارد شود، حفظ می کنند. همچنین این کارتن ها به سختی ممکن است پاره شوند. پس می توانید تهیه کارتن های 5 لایه را یک نکته ایمنی در هنگام باربری  برای لوازم خانگی در نظر بگیرید.


نکته ایمنی در هنگام باربری برای لوازم چینی
لوازم چینی جزو لوازم بسیار حساس محسوب می شوند؛ به همین دلیل رعایت نکته ایمنی در هنگام باربری آن ها بسیار اهمیت دارد. یکی از مهم ترین نکات ایمنی در حمل لوازم چینی این است که این وسایل را در کنار هم قرار ندهید و در هر جعبه تنها یکی از این وسایل را بگذارید  و اطراف آن را با پارچه ضخیم یا پلاستیک های هوادار کاملا بپوشانید. اگر این وسایل به درستی کاور نشوند،  ممکن است ضرباتی که در طول حرکت به آن ها وارد می شود، کاملا لوازم چینی را بشکند. کارتن هایی که حامل این وسایل هستنند را باید به وسیله طناب های محکم در طول باربری در جای خود فیکس کنید تا احتمال تکان خوردن این وسایل از بین برود.


وسایل مشابه را در کنار هم قرار دهید
یک نکته ایمنی در هنگام باربری  این است که وسایل مشابه را در کنار هم قرار دهیم. مثلاً تمامی کتاب ها در یک کارتن بسته بندی شوند یا تمامی وسایل آسیب پذیر در یک جعبه باشند. همچنین بهتر است در کنار آن ها از پلاستیک های هوادار استفاده کنید. همچنین لوازم خانگی بزرگ را در هنگام باربری در کنار هم قرار داده و با طناب های محکم آن ها را ببندید. زیرا اگر این وسایل در هنگام باربری بیفتند، نه تنها باعث شکستن بسیاری از وسایل دیگر می شوند، بلکه خود آن ها هم به طور کلی از بین می روند. پس  نگهداری هر کدام از وسایل در مکان مناسب  به خودی خود یک نکته ایمنی در هنگام باربری محسوب می شود.


پایه های مبل و اتصال تخت ها و مبل ها را جدا کنید
یکی دیگر از مهم ترین نکات ایمنی باربری لوازم منزل این است که حتماً اتصالات تخت ها و کاناپه های بازشو را جدا کنید تا هم فضای کمتری را اشغال کنند و هم اینکه در طول باربری بتوانید این اتصالات را با طناب به هم ببندید. باز کردن اتصالات لوازم چوبی و مبل ها یک نکته ایمنی در هنگام باربری محسوب می شود؛ زیرا ممکن است در هنگام باربری در صورتی که اتصالات آن ها باز نشده باشد، دچار شکستگی در طول مسیر شوند. درست است که باز کردن پیچ  و لوازم جانبی این وسایل مقداری زمان بر است ولی به حفظ ایمنی لوازم چوبی شما کمک  می کند.
همچنین برخی از شرکت ها هستند که کار بسته بندی وسایل شما را به صورت صحیح و اصولی انجام می دهند که در صورت لزوم می توانید از آن ها استفاده کنید.
 

آیا مایل هستید مشاوران ما با شما تماس بگیرند ؟

اینجا اقدام نمایید

لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

اتوبار جردن

شما می توانید همین حالا برای مشاوره با کارشناسان مجرب ما اقدام کنید     ۰۹۱۲۸۳۶۷۲۰۸  -   ۰۹۱۲۶۵۸۰۹۹۶  -   ۰۹۳۷۵۷۵۰۷۰۰